Paní Radku Koubovou jsem vyhledala kvůli fóbii z hadů, ještěrek a všeho tomu podobnému. S tímto problémem jsem žila desetiletí, ale letos mne čekala cesta do Maroka, kde se s plazy při návštěvě trhů setkáte.

Chtěla jsem si dovolenou užít bez stresu, tak jsem se rozhodla vyhledat pomoc u paní Radky. Vlastně jsem byla zoufalá, vůbec si nevěla rady a netušila, jak bez infarktu tuto dovolenou přežiji. ☹

Celá léta jsem nesnesla ani pohled na obrázek nebo fotografii s plazy (dcery mi je musely z časopisů vystřihovat), natož pohled na plazícího se hada v televizi. To jsem okamžitě hystericky přepínala kanál.

Ráda sleduji cestopisné filmy, ale při každém filmu z deštných pralesů nebo Sahary už jsem byla ve střehu, nepříjemné pocity, zrychlený tep, prostě stres.

A co teprve marocké trhy, kde jsou hadi „volně ložení“ na koberečku vedle zaříkávače?!

Paní Radka ve mně hned od prvního setkání vzbuzovala důvěru a zájem člověku pomoci. Ukázala mi cestu a techniky, kterými mohu svůj mozek „ošálit“ a zvládat situace výše popsané. Vlévala do mne elán a sebevědomí. Samozřejmě i já musela přiložit ruku k dílu a plnila poctivě domácí úkoly. Někdy mne to stálo nějaké to přemáhání, ale výsledek stojí za to.

Na prvním setkání s paní Radkou bych nevěřila, že stačí pouhá 3 sezení na to, abych nejen snesla pohled na hada aj. na obrazovce, ale sledovala kobry a písečné zmije v reálu.

Dovolenou v Maroku jsem si užila bez stresu a strachu z hadů. Několikrát jsem procházela kolem nich, dokonce jsem si je fotila.

A za to všechno vděčím paní Radce!!!! Je to profesionál, ale její přístup je velmi lidský.

Sonja A., Gmünd,