Hypnoterapie

Hypnóza – hypnoterapie, je jednou z metod psychoterapie. Nejedná se o zázračnou metodu, lze jí však s poměrně velkým úspěchem využít  k odstranění řady psychických a psychosomatických problémů nebo alespoň k jejich výraznému potlačení, či utlumení. Zároveň je hypnóza nástrojem relaxačním či relaxačně-motivačním.

Výhodou hypnózy je, že se jedná o vnitřní  využití duševních i tělesných schopností včetně vlastní energie. Hypnotizér – terapeut pak sugescemi (pokyny) tyto schopnosti v podstatě pouze cíleně „usměrňuje“, aby bylo dosaženo požadovaného výsledku.

Hypnóza je používána jako velmi efektivní komunikační prostředek, při kterém však nehovoříme k vědomé mysli, nýbrž k podvědomí. Naše vědomá mysl se zde stává pouhým pozorovatelem.

Ve stavu transu se nachází každý z nás a několikrát během dne. Jízda autem, při které si neuvědomujete její průběh, jakými úseky jste projeli, to je jeden ze stavů transu.

Při činnosti, u které přestáváte vnímat okolí, čas, opět se setkáváte se stavem transu. V zápalu činnosti, kdy se například poraníte, kolikrát si ani nevšimnete, že jste se poranili. Uvědomíte si své poranění až ve chvíli „procitnutí“. I v tomto případě se jedná o stav hypnotický.

 

Co rozhodně není hypnóza?

Existují mnohé mýty, které z hypnózy dělají velmi nebezpečnou metodu a z hypnoterapeuta pak nebezpečného manipulátora. Více se dočtete v článku „Mýty a fakta o hypnóze – 2. Část“ .

 

Jaké jsou přínosy hypnózy?

Hypnóza je hluboký stav relaxace, uvolnění, při kterém se vědomá mysl stává soustředěným pozorovatelem. Díky tomu, že je vědomá mysl takto „zaměstnána“, je možné pracovat s podvědomím, poskytovat mu informace,  sugesce. Díky tomu tak můžeme programovat naše nová a žádoucí přesvědčení.

V případě jakéhokoli dotazu k tomuto tématu, či máte-li zájem o objednání, kontaktujte mě ZDE.

Komentáře jsou uzavřeny.