Pred rokom a pol mi diagnostikovali ochorenie štítnej žľazy – ťažkú tyreotoxikózu. Ihneď potom som zmenil celý svoj dovtedajší život. Tempo v práci som spomalil a fokusoval som sa viac na prácu z domu. Tým ako ubúdal stres, pribúdali kilogramy. Do toho som sa zo dňa na deň rozhodol, že prestanem fajčiť, a dodnes sa mi darí abstinovať.

Za rok som však na váhe pribral 50 kg!

Začal som to riešiť tým, že som začal užívať rôzne produkty na chudnutie, avšak nič nezabralo a diéty nefungovali. Nakoľko kilogramy stále priberali a ja som jedol menej a menej, vtedy mi napadlo, že problém je inde, a to v mojom podvedomí a v mojich návykoch. Rozprával som sa so sebou zle, mal som problém so sebaprijatím, nevedel som sa začleniť a mal som problém chodiť do spoločnosti, pretože ľudia ma poznali  chudého a tí, čo ma dlho nevideli, sa zhrozili, že či som to ja, keď ma stretli po dlhšom čase.

Preto som oslovil Radku, odborníčku na hypnoterapiu a NLP. Opísal som jej svoj príbeh a ihneď reagovala tým, že sa do toho spolu pustíme. Bola milá, odhodlaná.

Poslala mi email, kde som si mal vybrať určité kľúčové slová, ktoré po odoslaní emailu zapracovala do hypnózy.

Radka má obrovský dar od Boha a príjemný a pokojný tón hlasu. Hneď v emaile ma uistila, že sa nemám čoho obávať a že pomocou hypnózy a nahrávky, ktorú mi pripraví, dosiahnem svoj vytúžený cieľ.

Po prijatí audionahrávky som začal  hypnózou každý deň. Teda ihneď po prebudení som si nahrávku pustil a to isté pred spaním v trvaní minimálne 21 dní.

Po prvom mesiaci som nielenže schudol 5 kg, ale som sa cítil oveľa lepšie, ľahšie a hlavne som so sebou prestal bojovať a začal som sa so sebou pekne rozprávať.

Navyše v nahrávke používa často metafory. Môj príbeh sa  v nahrávke odohráva  pri mori, na pláži. A ja more, slnko a pláže milujem.

Som z toho nadšený. Odporúčam teda všetkým, ktorí majú podobné problémy, aby kontaktovali Radku, pretože ja som už naozaj nevidel riešenie pre môj problém a spolu s ňou som to riešenie našiel.

Nahrávku počúvam aj naďalej, a to aj preto, že si pri nej vždy dobre oddýchnem.

Peter Betyár, Bratislava, NLP Master, mentor, kouč osobního rozvoje, zakladatel YOU ACADEMY