Koučink

Koučink (koučování) je především partnerský vztah mezi koučem a klientem. Je založen na tvořivém procesu, který vede klienta ke kreativnímu myšlení a inspiruje jej k maximalizaci jeho osobního a profesního potenciálu.

Koučink pak může mít podobný efekt jako psychoterapie, není ho však dosaženo skrz psychologické a psychoterapeutické teorie, ale díky vlastní cestě, kterou si klient k výsledku najde sám.

Kouč se v tomto partnerském procesu stává spolupracovníkem, průvodcem, důvěrníkem, partnerem. Klienty vede pomocí otázek , které podněcují jejich různé úhly pohledu na věc a pomáhá prohloubit jejich uvědomění (co vlastně klient skutečně chce, na čem mu záleží, a co naopak vůbec nechce, …) .

Kouč podporuje své klienty při nacházení vlastních zdrojů, potřebných k realizaci vlastních záměrů a cílů. Co je však u kouče důležité, je absolutní důvěra v klienta, v jeho celistvost a v jeho schopnost najít vlastní řešení.

Každý člověk ve svém životě řeší minimálně jednu z těchto životních oblastí:
- vztahy
- peníze
- profesi
- zdraví
Cílem kouče a jeho klienta je pak dosažení rovnováhy mezi jednotlivými životními oblastmi, tak aby se klient cítil ve svém životě naplněný a šťastný.

V případě řešení partnerských situací pracuji jak s jednotlivci, tak i s páry. Vždy na základě uvážení a případného přání klienta.

Zároveň pracuji s dětmi a dospívajícími v oblasti začleňování mezi své vrstevníky, komunikace, zvládání problémů ve škole, i v oblasti sebevědomí.

Protože chci mít jistotu, že jsem skutečně pro svého klienta nápomocná, a že mu koncepce naší spolupráce vyhovuje, nabízím novým klientům při prvním sezení prvních 30 minut ZDARMA.

Klient tak má příležitost udělat si obrázek o zvolené metodě, mém přístupu a rozhodnout se, zda mu tato forma vyhovuje, a chce pokračovat.

S klienty pracuji buď osobně v Českých Budějovicích, nebo pak prostřednictvím Skype.

 

Pokud máte jakýkoli dotaz, či zájem o některou z mých nabízených služeb, kontaktujte mě zde .

Komentáře jsou uzavřeny.