8 způsobů jak odhalit své talenty

Už kdysi napsal Napoleon Hill, že klíčem k úspěchu je „najít to, co člověk dělá opravdu rád, a udělat si z toho dobré živobytí.“ Pokud pak posloucháte, nebo čtete články, či autobiografie úspěšných lidí, milionářů, můžete si všimnout, že se většina z nich shoduje v jednom. Říkají: „ani jeden den ve svém životě jsem nepracoval.“

Pravdou však je, že pracují a velmi tvrdě, ovšem, tím, že využívají svých silných vloh, schopností, dělají to, co je baví a naplňuje. Jejich práce je pro ně zábavou, nikoli prací.

Většina lidí je přesvědčena, že úspěšní lidé jsou něčím výjimeční, obdařeni talenty, nadprůměrnými schopnostmi. Věřte, nejsou o nic víc výjimečnější než vy!

 

"I vy máte schopnosti, dar, talent."

Teď možná namítnete, že VY rozhodně ne! Každý z nás se rodí s talenty, schopnostmi, které jsou druhým prospěšné.

 

"Přicházíme na svět s takovými dispozicemi, které naše okolí v té době potřebuje."

Z toho vyplývá, že rozdíl mezi úspěšným a neúspěšným člověkem není v tom, že úspěšný člověk je lepší, chytřejší, vzdělanější, nebo dokonce měl lepší podmínky, kontakty, zázemí. Mnozí z nich začali s ničím a bez patřičného vzdělání.

Rozdíl spočívá v tom. že úspěšný člověk využívá svých talentových vloh a schopností. Mnohdy ani on sám neví, v čem jsou jeho silné stránky a co jej dělá úspěšným.

Jak však najít tyto talenty, schopnosti? Málokdo je zná. A hlavně, málokdo věří, že nějaké má.

Máte je i vy! Zajímá vás, jaké jsou ty vaše? Pak doporučuji, vezměte si papír a tužku a pusťte se do jejich odhalení:

 

Existuje 8 způsobů, jak své talenty odhalit:

 

 1. Co děláte opravdu rádi:

Představte si, že jste milionář a nemusíte řešit své finance. Co je to za činnost, kterou byste dělali zdarma a s naprostou euforií a radostí? Tato činnost vám přináší naplnění a jste schopni vydat vysoké nasazení, aniž byste si toho byli vědomi.

 2. Činnost, kterou děláte opravdu dobře:

Co vám jde „samo“ bez většího vámi vynaloženého úsilí?

 3. Schopnost, kterou máte a které vděčíte za váš dosavadní největší životní úspěch a štěstí:

Bývá to většinou něco, co vám šlo už od dětství skvěle, byli jste za to chváleni a odměňováni. Co je to za schopnost?

4. Činnost, kterou jste se snadno naučili a jde vám sama „od ruky“:

Ve skutečnosti jste si ji osvojili tak snadno, že si ani nepamatujete, že jste se jí nejdříve učili, prostě jste si jí zkusili a najednou jste zjistili, že vám jde úplně sama. Co jste se snadno naučili bez většího úsilí a námahy, s naprostou lehkostí?

 5. Oblast, která upoutává vaši pozornost:

Ke které oblasti se neustále vracíte? Tato oblast na vás působí jako magnet. Stále o ní čtete v knihách, časopisech, hledáte na internetu zajímavé články, doslova vás tato oblast fascinuje.

6. A čím více se toho o ní dozvídáte, tím více chcete znát stále víc a víc:

Stále se v této oblasti zdokonalujete, vzděláváte, učíte se. Z celého srdce si přejete v této oblasti vynikat.

 7. Činnosti, při které ztrácíte pojem o čase:

Už se vám stalo, že jste se pustili do nějaké činnosti a zapomněli jste při ní na jídlo, spánek, či dokonce vyzvednout dítko ze školky, školy, či na jiné povinnosti? Jaká činnost to byla?

 8. Chováte upřímný obdiv, respekt a uznání k lidem, kteří v této dané oblasti vynikají.

Chcete být jako oni, mnohdy se snažíte je i napodobovat.

 

 

Která činnost, vlohy, či oblast se vám ukazuje nejčastěji?

Může se stát, že na některé otázky nenajdete hned odpovědi. Dejte jim čas, sami se vám ukážou. Opakujte si tyto otázky, dokud se odpovědi nedostaví. Může to být pár minut, hodin, ale i týden, či měsíc.

Je nutné si uvědomit, že každý z nás má více unikátních talentů a pokud si na základě zjištění vašich schopností zvolíte profesi, ve které využijete většinu svých vrozených dispozic, pak se vám vaše práce stane koníčkem, který vám bude přinášet nejen radost, naplnění, ale i finanční zajištění. Budete v této oblasti jedineční a úspěšní. Jediné, co proto musíte udělat je, jít do akce. Když ne teď, tak kdy?

 

„Soustřeďte se na to, kam chcete jít, nikoli na to, čeho se bojíte.“                               — Anthony Robbins

 

 

Na závěr:

Vrozené talenty máte, ať tomu věříte, nebo ne. Narodili jste se s nimi, abyste je zdokonalovali a díky nim tak přinášeli pomoc a radost druhým tady a teď. Jsou důvodem, proč jste přišli na tento svět. Jsou naprogramované ve vašem podvědomí.

Ovšem, i když odhalíte své talenty, schopnosti a silné stránky, mějte na paměti, že díky nim dosáhnete pouze 10% úspěchu. 90% úspěchu však docílíte pílí a neustálým zdokonalováním těchto schopností a talentů. Určete si sebezdokonalování jako cíl.

 

„Neobyčejný člověk je jen obyčejný člověk, který přemýšlí a sní o úspěchu tam, kde má větší šanci.“          — Melvin Powers

 

 

Je něco, na co chcete znát odpověď? Máte-li jakékoli otázky, neváhejte a kontaktujte mě přímo zde.

Zatím žádné komentáře.

Přidat komentář